Diakonia deuterokatechumenatu zrodziła się ze świadomości potrzeby stworzenia jakiegoś systemu formacji do dojrzałego życia chrześcijańskiego, bez którego parafia nie ma przyszłości. Za dojrzałych chrześcijan uważamy tych, którzy potrafią dawać świadectwo swej wiary, gdziekolwiek się znajdują, którzy potrafią innych zdobywać dla Chrystusa. To jest kryterium dojrzałości chrześcijan.(Ks. Franciszek Blachnicki)

 

Od początku...

Katechumenat to od wieków znany proces przygotowania nowonawróconych osób dorosłych do sakramentów Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii.

To czym jest DEUTEROkatechumenat?

Tak nazywamy formację ludzi już ochrzczonych, której celem jest: * odkrycie przez nich wartości sakramentów już przyjętych * nawiązanie osobowej relacji z Bogiem * odnalezienie swego miejsca posługi w Kościele * świadczenie o swojej wierze w nim i poza nim To wszystko składa się na dojrzałe życie chrześcijańskie.

A jak to się ma do Oazy?

W Ruchu Światło-Życie taka formacja odbywa się na cotygodniowych spotkaniach w małych, kilkuosobowych grupkach, którym przewodzi animator - osoba, która przeszła już własną formację w Ruchu. Takie spotkania odbywają się według ustalonego cyklu i przygotowują ich uczestników do przeżycia wakacyjnych rekolekcji oazowych.

Więc Diakonia Deuterokatechumenatu to...?

To wspólnota animatorów takich właśnie małych grup formacyjnych. Dbamy razem o prawidłowy przebieg spotkań, wspieramy się w trudnych sytuacjach i wspólnie rozwiązujemy problemy pojawiające się w małych grupkach. Jeśli nas brakuje, to poszukujemy nowych nabytków.

Czy to miejsce dla mnie?

Jeśli przeżyłeś oazową formację deuterokatechumenalną i chcesz dzielić się swoją wiarą z innymi, prowadząc małą grupę - ZAPRASZAMY!

Odpowiedzialna:

Elżbieta Kurpiewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najbliższe wydarzenia