Aktualności

znak roku 2020Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, ale jako oaza u Jakuba nie dołujemy się tym faktem, bo wraz z nim zaczynamy nowy rok formacyjny! Na jego inaugurację zapraszamy w poniedziałek, 12.10, o 20.00 do sali św. Faustyny wszystkich jej członków, tych którzy chcieliby nimi zostać i tych, którzy chcą się po prostu rozejrzeć. Na spotkaniu zaczniemy cykl konferencji o drodze do dojrzałości na przykładach świętych i postaci z Pisma Świętego, który zakończymy na wspólnym weekendowym wyjeździe na początku listopada. Oczywiście nie zabraknie też chwil integracji. 

Czekamy na Was! Tutaj informacje gdzie i jak do nas dotrzeć :)

Już nie możemy się doczekać, by Was wszystkich spotkać!

Rozpoczynamy formację w roku akademickim 2019/2020. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (7.10). Po Mszy parafialnej o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich oazowiczów (także tych potencjalnych) do sali świętej Faustyny, po prawej stronie kościoła.

Mapka terenu parafii z zaznaczoną salą świętej Faustyny znajduje się w zakładce "Jak do nas trafić?".

W poniedziałek 01.10 zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w roku akademickim 2018/2019. Chcąc podziękować Bogu za całe minione wakacje oraz ofiarować Mu nadchodzący czas, spotykamy się o godzinie 20:00 na Mszy Świętej w kościele. Następnie przeniesiemy się do sali świętej Faustyny, by dalej świętować na Agapie.

Serdecznie zapraszamy :)

RekoWiel2018

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Odbędą się w dniach od 17 do 19 grudnia, a wygłosi je ojciec Grzegorz Gut SCCR.

  • Niedziela 17 grudnia, godzina 19:00 — Msza
  • Poniedziałek 18 grudnia, godzina 20:15 — Msza
  • Wtorek 18 grudnia, godzina 20:15 — Msza; po niej spotkanie z rekolekcjonistą w sali św. Faustyny

Tutaj można znaleźć wskazówki odnośnie dojazdu i mapkę.

2017 AdwentRekolekcje 600x

(Aktualizacja planu 2017-12-04)

Serdecznie zapraszamy wszystkich oazowiczów w Rejonie na Dzień Wspólnoty. Odbędzie się dzięsiątego grudnia odbędzie się w parafii św. Jakuba (u nas!).

Obecnie zarys planu jest następujący:

12:15 Krąg liturgiczny sala JPII
13:00 Zawiązanie wspólnoty sala św. Faustyny
13:30 Konferencja sala św. Faustyny
13:50 Świadectwa sala św. Faustyny
13:55 Przerwa na kawę sala św. Faustyny
14:15 Spotkania w grupach sala św. Faustyny
14:55 Namiot spotkania kościół
15:30 Przygotowanie do Msza Świętej kościół
  Msza Święta kościół
  Agapa sala św. Faustyny

Tutaj znajduje się informacja o tym, jak można do nas docjechać oraz mapka z zaznaczonymi salkami. Do zobaczenia!

Uwaga: 2019-12-03 nastąpila niewielka zmiana planu Dnia Wspólnoty. Ogólne ramy czasowe nie zmieniły się, mimo tego zachęcamy do zapoznania się z nowym planem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich oazowiczów w Rejonie na Dzień Wspólnoty. Odbędzie się dzięsiątego grudnia odbędzie się w parafii św. Jakuba (u nas!).

Plan Dnia Wspólnoty:

12:30 Próba Scholi  sala św. Faustyny
13:00 Krąg Liturgiczny  salka Jana Pawła II
13:30 Zawiązanie Wspólnoty  sala św. Faustyny
13:44 Duchowa Adopcja
13:50 Świadectwa KWC (ze wstępem)
14:05 Dzielenie w grupach
14:40 Nabożeństwo wstąpienia do deuterokatechumenatu  kościół
15:00 Przygotowanie do Mszy Świętej
  Msza Święta (z włączeniem do wspólnoty
kręgu Domowego Kościoła)
  Agapa  sala św. Faustyny

Tutaj znajduje się informacja o tym, jak można do nas docjechać oraz mapka z zaznaczonymi salkami.

Do zobaczenia!!

W poniedziałek 2. października odbyło się pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie naszej wspólnoty. Rozpoczęliśmy od Mszy świętej, a później przeszliśmy na wspólne świętowanie-agapę. Bardzo cieszymy się, że pojawiło się na nim kilka nowych osób — dobrze, że przyszliście! Ale przecież wciąż czekamy na więcej i jeżeli poszukujesz wspólnoty na początku tego nowego roku, to czekamy na Ciebie. Możesz przyjść w kolejny poniedziałek, a nawet jeszcze później, jeśli potrzebujesz czasu do namysłu. Pamiętaj tylko, że czas to miłość, a my już za Tobą tęsknimy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 8. października o godzinie 19:00 w kościele przy placu Narutowicza. Jest to doskonała okazja, żeby wraz z innymi modlić się do Pana Boga o łaskę na nadchodzący czas nauki.

Po tej mszy będziemy również rozdawać ulotki z zaproszeniem na spotkania naszej wspólnoty, więc będzie też okazja do dowiedzenia się czegoś więcej o formacji w Ruchu.

Do zobaczenia!

Spotkania w miesiącach wakacyjnych będą odbywać się bez zmian w poniedziałki o 20:00 w sali św. Faustyny. Gdyby któregoś poniedziałku miały się jednak nie odbyć, to poinformujemy o tym dzień wcześniej na naszym fanpage. Tam też można znaleźć zapowiedzi tematów spotkań. Powinny pojawaić się również w naszym kalendarzu.

cruise ship

Najbliższe wydarzenia